13 листопада 1708 року – подія загальнонаціонального значення. Батуринська різня співзвучна з голодоморами та геноцидами москви у Ягідному, Бучі, Ізюмі, Маріуполі…
Оборона Батурина за силою героїзму співставна з битвами українських воїнів під Жовтими Водами, під Збаражем і Зборовом, під Конотопом, під Крутами, за Донецький аеропорт, за острів Зміїний, Київ, Чернігів, Бахмут, Авдіївку… Готовність українців боронити Батьківщину сьогодні формувалася у великій мірі саме в Батурині – серці Гетьманщини.
Водночас Батурин є прямим доказом того, що росія ніколи не несла відповідальність за свої криваві злочини. Вчора був Батурин, сьогодні – Буча. Й зараз, коли Україна разом зі світовою спільнотою мужньо відбиває російську терористичну навалу, ми вшановуємо пам’ять мужніх оборонців та мирних жителів Батурина, що загинули, відстоюючи право на Незалежність у листопаді 1708 року – перших українських «кіборгів», «азовців», «титанів».
Батурин гетьманський – це гордість кожного українця. Наша мета – пам’ятати, берегти й примножити, те, що нам вибороли предки.
Фото і текст: Національний заповідник «Гетьманська столиця»